Popis kurzu:

Cílem našeho kurzu je seznámení s jógou a její přenesení do běžných aktivit našeho dne. Děti by se při cvičení měly učit naslouchat svému tělu, umět vyjádřit své pocity, rozumět jim a zároveň umět respektovat ostatní. K józe nepatří soutěživost ani porovnávání, ale vede nás k rovnováze a ke spolupráci. Cvičení jógy by mělo především přinášet dětem radost z pohybu a sebeuvědomění. Pravidelným cvičením získají pružnější a zdravější tělo i mysl, lepší koordinaci i rovnováhu, budou se umět lépe soustředit a relaxovat. Jóga jim pomůže snadněji zvládat stresové situace, dokáže rozvíjet jejich fantazii a úctu k sobě a k okolí.

Kurz Hravé jógy je vhodný pro děti od 2,5 do 5 let. Náš program bude každý týden zaměřen na určité téma, které prožijeme přes ásany (jógové pozice), dechová cvičení a relaxační techniky speciálně upravené pro naše malé poklady.

Cena kurzu:

Kurz má celkem 10 lekcí, délka jedné lekce je 45 – 50 minut. Cena za 10 lekcí je 1 700 korun. Na tento kurz je možné čerpat příspěvek z fondu Prevence.

Jak čerpat příspěvky na pohybové aktivity od vaší zdravotní pojišťovny?

VZP   ZPMV   ČPZP   OZP   VoZP

Co s sebou na kurz:

S sebou si, prosím, přineste pohodlné oblečení, podložku na cvičení a deku na přikrytí. Pro jednu cvičící dvojici postačí jedna společná jógová podložka. Pití a jídlo necháme uklizené v baťůžku a kdo bude mít žížu, doběhne se napít. Papat budeme až po cvičení.

Myška Miškuleta se moc těší na malé jógíny a jejich dospělácký doprovod, který bude nedílnou součástí našeho programu.

Seznamte se s lektorkou Míšou:

„Má cesta k józe začala v letech 2014 – 2017 večerním studiem v kurzech metody Su-Jok pod vedením MUDr. Viktorije Biljakové v Praze. Bezléková terapie Su-Jok mě nadchla svým komplexním pohledem na život, tělo, duši a naše směřování k souladu a k harmonii.

Roční studium u manželů Knaislových v Českém svazu jógy v roce 2015/2016 bylo skvělým začátkem a také mi dalo možnost následně absolvovat lektorský kurz u Dinah Rodrigues a dál šířit její báječnou sestavu Hormonální jógy pro ženy a Jógu pro období andropauzy pro muže.

U Bey Merksbauerové jsem načerpala zkušenosti s Jógou pohledem fyzioterapeuta a začala jsem vnímat tělo pohledem trojrozměrného držení a pohybové koordinace v systému Spiraldynamik®. Dopřála jsem si i klidné a dlouhé spočinutí v ásanách u Verči Carmanové na kurzu Jin jóga pro lektory. Hanka Luhanová mě zasvětila do Hravé dětské jógy pro předškoláky a já se zapojila do projektu Malá jóga.

S novou mateřskou rolí jsem se sžívala na kurzu Gravid jógy a jógy po porodu pro lektory a pomáhající profese.

V současné době si s radostí užiju pár víkendových kurzů Hormonální jógy v nádherném studiu Jóga Poděbrady. Poplyneme si s lehkostí na jógových podložkách s mými milovanými jogíny v Kolíně a v Poděbradech a pak se velmi ráda vracím zpět domů, do Sušice.

Těším se na společný čas strávený na jógových podložkách i mimo ně.“

Míša