Dětská jóga s Miškuletou

Cílem kurzu je seznámení s jógou a její přenesení do běžných aktivit našeho dne. Děti by se při cvičení měly učit naslouchat svému tělu, umět vyjádřit své pocity, rozumět jim a zároveň umět respektovat ostatní. K józe nepatří soutěživost ani porovnávání, ale vede nás k rovnováze a ke spolupráci. Cvičení jógy by mělo především přinášet dětem radost z pohybu a sebeuvědomění. Pravidelným cvičením získávají děti pružnější a zdravější tělo i mysl, lepší koordinaci i rovnováhu, budou se umět lépe soustředit a relaxovat. Jóga jim pomůže snadněji zvládat stresové situace, dokáže rozvíjet jejich fantazii a úctu k sobě a k okolí.

Na co se můžete v kurzu těšit?

Kurz jógy je vhodný pro rodiče a děti od tří do pěti let. Náš program je každý týden zaměřen na určité téma (např. zvířátka, dovolená, na horách a další), které prožijeme přes ásany (jógové pozice), dechová cvičení a relaxační techniky speciálně upravené pro naše malé poklady tak, aby byly v souladu s jejich hravou a veselou duší. V kurzu nechybí pořádná dávka zábavy, rychlých pohybových cvičení a veselých dramatických chvilek, které krásně doplňují klidové chvilky s relaxací a pohádkami. Celým kurzem děti provází pletená Myška Miškuleta s milou lektorkou Míšou. Obě dvě už se moc těší na malé jógíny a jejich dospělácký doprovod, který je nedílnou součástí programu.

Co si s sebou vzít na kurz?

S sebou si, prosím, přineste pohodlné oblečení, podložku na cvičení a deku na přikrytí. Pro jednu cvičící dvojici postačí jedna společná jógová podložka. Pití a jídlo necháme uklizené v baťůžku a kdo bude mít žížu, doběhne se napít. Papat budeme až po cvičení.

Kdo vás bude kurzem provázet?

Jmenuji se Míša Zouharová a má cesta k józe začala kurzem metody Su-Jok pod vedením MUDr. Viktorije Biljakové v Praze. Mám za sebou roční studium u manželů Knaislových v Českém svazu jógy. Absolvovala jsem lektorský kurz u Dinah Rodrigues a dál šířím její sestavu Hormonální jógy pro ženy a Jógu pro období andropauzy pro muže. U Bey Merksbauerové jsem načerpala zkušenosti s Jógou pohledem fyzioterapeuta a začala jsem vnímat tělo pohledem trojrozměrného držení a pohybové koordinace v systému Spiraldynamik®. Dopřála jsem si i klidné a dlouhé spočinutí v ásanách u Verči Carmanové na kurzu Jin jóga pro lektory. Hanka Luhanová mě zasvětila do hravé dětské jógy pro předškoláky a já se zapojila do projektu Malá jóga. S novou mateřskou rolí jsem se sžívala na kurzu Gravid jógy a jógy po porodu pro lektory a pomáhající profese. V současné době si s radostí užiju pár víkendových kurzů Hormonální jógy v nádherném studiu Jóga Poděbrady.

Délka a cena kurzu

Kurz je rozdělen na tři bloky (A,B,C) po deseti lekcích. Každý blok probíhá vždy v jednom čtvrtletí a trvá 10 týdnů (září – listopad, leden – březen, duben – červen). Cena za každý započatý blok kurzu je 2 000 korun.

Do kurzu je možné přihlásit se vždy v jednom čtvrtletí – září, leden, březen.

Kurz je plný cvičení a pohybových aktivit, je tedy možné k němu čerpat příspěvek z fondu Prevence. Jak čerpat příspěvky na pohybové aktivity od vaší zdravotní pojišťovny?

VZP   ZPMV   ČPZP   OZP   VoZP