Domeček je otevřen všem dětem a rodičům, kteří spolu chtějí posilovat citové pouto, objevovat nová dobrodružství, vzájemně se od sebe učit a sdílet své zážitky s ostatními. To vše za podpory lektorky, která je průvodcem a oporou, poskytuje plně respektující přístup a bezpečný prostor pro společné sdílení. Lektorka nehodnotí ani neposkytuje rodičům odborné poradenství ve výchově jejich dětí. Pouze pomáhá otevírat pomyslné dveře dětských možností a ukazovat k nim rodičům snadnou a zábavnou cestu.

V Domečku si rodiče hrají a učí se společně se svými dětmi. Společně budujeme vzájemné vztahy a hledáme si nová přátelství, a to jak děti tak i dospělí. Kurzy a semináře, které v Domečku probíhají, nabízejí možnost obohatit se o nové znalosti a způsoby, jak plně rozvíjet schopnosti dítěte již od raného věku. Cílem centra je v co nejvyšší možné míře podporovat a inspirovat rodiče, poskytovat jim pocit bezpečí a jistoty, plnohodnotně napomáhat v rozvoji jejich dětí a otevírat tak další a další dveře jejich nekonečných možností.

Jak to chodí v Domečku

Kurzy v centru Domeček jsou určeny pro děti a jejich rodiče. Rodiče jsou na kurzu se svým dítětem po celou dobu přítomni, aktivně se zapojují do dění a průběžně motivují své dítě k činnostem.

Děti se v ranném věku nejlépe učí nápodobou, sledují své rodiče a ukládají si vzorce jejich chování do své paměti. Proto se každý rodič na kurzu chová tak, jak si přeje, aby se chovalo i jeho dítě.

Krásné chvíle, které rodiče na kurzech se svými dětmi stráví, věnují především svému dítěti, jeho rozvoji a společným prožitkům. V průběhu kurzu nevyužíváme mobilní telefony k telefonování, vyřizování pracovních záležitostí apod. Pouze po domluvě s lektorkou a ostatními rodiči je možné pořizovat fotografie či videa a dál je sdílet.

Stejně jako lektorka nabízí svou pomocnou ruku dětem a rodičům, jsou také rodiče v průběhu lekcí nápomocni lektorce. Aktivně se zapojují do činností, spolupracují s lektorkou i dalšími rodiči a dětmi, zapojují se do příprav jednotlivých činností a soustředí se na dění.

Rodiče navštěvující centrum Domeček se stávají součástí komunity, která poskytuje každému členu přátelskou a uvolněnou atmosféru, pocit bezpečí a jistoty. Rodiče mají vždy prostor pro vyjádření svého názoru, sdílení svých myšlenek, budují mezi sebou vzájemný respekt a pochopení. V Domečku milujeme děti i rodiče takové, jací jsou. Dveře Domečku jsou otevřeny všem, kteří do nich chtějí vejít a stát se součástí této respektující komunity.

Kdo stojí za centrem Domeček

Jmenuji se Dominika Tóthová a celý svůj profesní život se věnuji dětem předškolního věku, jejich výchově a vzdělávání. Práce s dětmi mě naplňuje a přináší mi denní dávku čisté radosti.

Svou profesní cestu jsem samozřejmě započala potřebným odborným vzděláním. Jsem absolventkou SOŠP v oboru předškolní a mimoškolní pedagogika. Na Univerzitě Karlově jsem získala bakalářský titul v oboru speciální pedagogika. V průběhu své profesní praxe jsem působila v několika městech a mateřských školách nejprve jako učitelka (MŠ Staňkova v Brně, DIC Hurbanova v Praze, MŠ Semínko při středisku ekologické výchovy Toulcův dvůr v Praze), později jako zástupce ředitele (anglicko – česká MŠ bFresh v Praze, MŠ a jesle Harmonie v Rokycanech).

Nyní se aktivně věnuji především kurzům pro rodiče s dětmi od narození do tří let a vedu semináře pro rodiče. Rodičům a dětem nabízím řadu jedinečných kurzů, většina z nich je pod záštitou kvalitních mezinárodně uznávaných asociací. Jsem certifikovanou lektorkou unikátního českého programu Ostrov objevů. Jsem držitelkou certifikátu Instruktor masáží kojenců (CIMI – Certified infant massage instructor) v rámci programu IAIM – mezinárodní asociace kojeneckých masáží. Jsem nezávislou certifikovanou lektorkou mezinárodně uznávané značky Baby Signs®. Mým posledním profesním úspěchem bylo získání statutu Zdravotník zotavovacích akcí (1/2023), abych pro Vás mohla realizovat kurz „První pomoc pro miminka a děti“.

V centru Domeček Vám chci nabízet to nejlepší ze sebe i z těchto výborných programů, které mi umožňují neustále se rozvíjet a posouvat dále své dovednosti. Chci Vám být průvodcem a oporou, přinášet Vám inspiraci. Chci Vám poskytovat prostor pro nezapomenutelné zážitky s Vaším dítětem a být u toho, budovat komunitu, která bude všem přinášet krásné chvíle a pocit bezpečí.

Máte nějaké otázky? Kontaktujte mě a domluvíme si osobní schůzku, na které Vám ráda vše zodpovím.

Budu se na Vás těšit v Domečku.

Dominika