Masáž je velmi účinný způsob, jak lépe poznat své dítě a jeho potřeby, a tím posílit jeho zdravý vývoj. Masáží budujeme vřelý vzájemný vztah a pochopení mezi matkou a dítětem. Kurz probíhá pod záštitou programu IAIM – mezinárodní asociace kojeneckých masáží, který je rozšířen ve stovkách zemí po celém světě. Masáže jsou vhodné i pro miminka předčasně narozená či pro miminka se specifickými potřebami. Kurz je určen miminkům od narození do šesti měsíců.

Proč se účastnit kurzu Masáže miminek?

Na kurzu se věnujeme zejména láskyplnému doteku, který posiluje pozitivní vztah mezi rodičem a miminkem. Společně se budeme seznamovat s technikami, tahy a styly, které vedou ke spokojenosti miminka, napomáhají mu ke správné funkci střev, stimulují jeho neurologický vývoj a eliminují nežádoucí projevy jako například koliku či problémy se spánkem. Rodiče na skupinových lekcích společně budují jistotu a podporu ve skupině, sdílí mezi sebou své zážitky i obavy, tipy a zkušenosti. Na kurzu si osvojíme řadu dovedností a probereme řadu témat souvisejících s masáží miminek jako např. tlak, rychlost, rytmus a délka masáže, respekt, bezpečné objetí, sílu klidného doteku, proč děti pláčou, řeč těla kojence, relaxace a mnoho dalšího.

Co se na kurzu naučíte?

  • Posilovat pouto lásky a důvěry rodiče s dítětem
  • Rozumět signálům a podnětům těla dítěte
  • Pomoci dítěti lépe a déle spát
  • Ulevit dítěti od větrů a bolestí bříška
  • Zbavit dítě zácpy
  • Stimulovat neurologický vývoj dítěte
  • Zlepšovat obecné blaho a zdraví dítěte
  • Zmírnit porodní trauma, zejména po císařském řezu a těžkém porodu
  • Zmírnit projevy koliky – nepřetržitý pláč bez známé příčiny

Kdo vás kurzem bude provázet

Kurz je veden certifikovanou lektorkou, která prošla odborným výcvikem. Tím je zaručena bezpečnost provedení těchto masáží, ale zároveň i jistý přístup ke klientům – rodičům. Lektorka NIKDY nemasíruje cizí dítě, dítěte se dotýká pouze jeho rodič či jiná blízká osoba. Je plně respektován nenahraditelný dotek rodiče.

Cena kurzu

Skupinový kurz má celkem pět lekcí v hodnotě 1 250 korun, délka lekce je cca 45 – 60 minut.

Individuální kurz v Domečku je v hodnotě 1 500 korun za pět lekcí. Vyberete si vhodný den a čas a jednou týdně se spolu budeme v Domečku setkávat soukromě.

Pokud si přejete absolvovat kurz s Vaším miminkem z pohodlí Vašeho domova, ráda Vás přijedu navštívit ve dnech a čase, na kterém se domluvíme či si vyberete z rozvrhu. Cena za kurz pořádaný u Vás doma je 1 600 korun, pokud bydlíte v Sušici. Pokud bydlíte mimo město Sušice, domluvíme se na ceně individuálně.