Ostrov objevů v angličtině

Dětský mozek je v prvních letech svého vývoje nejflexibilnější a je schopný učit se rychle čemukoli, s čím přijde do kontaktu. A to včetně více jazyků! Děti, které se v tomto věku začnou učit cizí jazyk formou hry a přirozené interakce, si tak ani neuvědomují, že se učí něčemu novému. Jejich mozek nasává nové podněty jako houba a učení ho přirozeně baví.

Pojďme učit děti angličtinu s oblíbeným programem Ostrov objevů!

Kurzy Ostrova objevů jsou rozšířené po celé ČR a obsahují stovky různých aktivit. Využíváme originální edukační pomůcky a pracovní sešity. Jsme členové České asociace pro aktivní rozvoj dětí (CAPARD) a naše kurzy doporučuje i Mensa České republiky. Kurz je vhodný pro děti od patnácti měsíců do pěti let.

Co o kurzu říkají spokojené maminky?

„Se synem jsme navštěvovali už 2x kurz ostrov objevů. Dominika je profík a myslím, že jí musí mít každý rád. Naše parta maminek i dětiček byla skvělá. Prostředí příjemné, čaj výborný, děti spokojený… Doporučuji, Růžena“

„Se synem jsme absolvovali kurz Ostrov objevů. A jsem nadšená! Ještě jednou děkuji Dominice za velice příjemnou atmosféru, přátelský a profesionální přístup. Těšíme se, brzy na viděnou. Jitka a Míša“

Na co se můžete při lekcích těšit?

Na úvod se děti pozdraví a přivítají s maňáskem Christophem, který je provází po celou hodinu, zazpíváme si společně úvodní písničku v angličtině a představíme téma lekce. Pak následuje celé spektrum aktivit, které jsou seřazeny tak, aby stále udržovaly pozornost dítěte, vše za doprovodu básniček a písniček, které si s dětmi můžete opakovat kdykoliv budete mít chuť. Celá lekce probíhá v angličtině, bez překládání nebo vysvětlování. Děti jsou velmi intuitivní a rychle se začínají do aktivit zapojovat. V lekcích střídáme pohybové aktivity a cvičení s klidovými aktivitami a aktivitami na soustředění. V hodinách se zaměřujeme především na:

– prožitkové učení
– třídící hry
– počítání
– objevování všemi smysly
– tvůrčí činnosti
– rozvoj jemné a hrubé motoriky
– dechová cvičení
– rytmické a pohybové aktivity, cvičení s nářadím

a mnoho dalšího.

Během těchto zábavných aktivit dítě postupně zapojuje všechny smysly (ochutnává, čichá, pozoruje, hmatá a poslouchá), a tím stimuluje a rozvíjí svůj mozek. Poté následuje krátká pohádka a rozloučení se písničkou. V hodinách používáme unikátní pomůcky a pracovní sešity, se kterými můžete pracovat i doma.

Filozofie programu

Program Ostrov objevů vychází z poznatků, že pro dítě je klíčový jeho rozvoj mezi narozením a šestým rokem, tzv. „windows of opportunity“, a také že učení něčeho nového probíhá nejintenzivněji při zapojení všech smyslů. Spolu s dětmi a jejich rodiči objevujeme svět všemi smysly. Věříme, že objevování světa může představovat i velkou radost. Děti aktivně vedeme a ukazujeme jim souvislosti. Rodiče by proto během prvních let života dítěte měli mít na paměti, že rozvíjení smyslů je stejně důležité jako vývoj tělesný nebo intelektový. Kurz probíhá ve skupinkách 5-7 dětí.

Kdo vás kurzem bude provázet?

Jmenuji se Dominika Tóthová a jsem kvalifikovaný pedagog s odborným vzděláním a více jak desetiletou praxí v oboru. Jsem certifikovanou lektorkou unikátního českého programu Ostrov objevů. Jsem zakladatelkou a provozovatelkou centra Domeček, kde vedu jak kurzy s dětmi a rodiči, tak semináře a kurzy pro dospělé.

Cena kurzu

Kurz je rozdělen na tři bloky (A,B,C) po deseti lekcích. Každý blok probíhá vždy v jednom čtvrtletí a trvá 10 týdnů (září – listopad, leden – březen, duben – červen). Cena za každý započatý blok kurzu je 3 000 korun.

 V ceně jsou zahrnuty povinné pomůcky:

– originální pracovní sešit s úkoly k vyplnění na lekcích i na doma

– látkový batůžek s logem Ostrov objevů k vybarvení

Do kurzu je možné přihlásit se vždy v jednom čtvrtletí – září, leden, březen.

Kurz je plný cvičení a pohybových aktivit, je tedy možné k němu čerpat příspěvek z fondu Prevence. Jak čerpat příspěvky na pohybové aktivity od vaší zdravotní pojišťovny?

VZP   ZPMV   ČPZP   OZP   VoZP

Více o ostrově objevů na www.ostrovobjevu.cz