První pomoc pro Vaše miminka a děti

Milí rodiče,

cílem tohoto kurzu je seznámit Vás s nejdůležitějšími informacemi z hlediska bezpečnosti Vašich dětí. Ať už jde o základní postupy při méně závažných úrazech jako jsou odřeniny, drobné rány, teplota, vyražený dech apod., či o závažnější situace jako jsou například dušení, resuscitace, otravy, úrazy hlavy, popáleniny, a další.

V průběhu kurzu se budeme postupně seznamovat s nejběžnějšími situacemi, které Vás během soužití s miminkem či starším dítětem mohou potkat a prakticky si ukážeme, jak ve které situaci reagovat bez paniky a zmatku. Povíme si, jaká zranění je lepší konzultovat s lékařem, kdy volat záchrannou službu či jinou odbornou pomoc, a naopak ve kterých situacích si můžete poradit sami s tím, co máte doma. Ukážeme si, co by měla obsahovat lékárnička ve Vaší domácnosti a jaké kontakty se pro případ úrazů Vašich dětí hodí mít stále po ruce.

Co o kurzu říkají ti, kteří ho absolvovali?

Absolvovala jsem také kurz první pomoci, velmi doporučuji, důležité je hlavně vyzkoušet si vše prakticky, což při on-line kurzech nemáte. Jsem velmi ráda, že v Sušici funguje takové místo, jako je Domeček, a je vedeno někým, kdo miluje svou práci a dělá ji s radostí. Děkuji, Šárka. „

Absolvovala jsem kurz Základy první pomoci pro miminka a děti, který chci obzvláště doporučit. Řekla bych, že je dokonce nutností tento kurz absolvovat. Určitě tedy neváhejte, nebudete litovat. Katka S. „

„Já absolvovala kurz První pomoci dětem a určitě bych jej doporučila kazde (i nastávající) mamince. Jsem moc rada, ze v Susici něco takového máme a už se těšíme na další kurz(y). Lucie K.“

Co vás v kurzu čeká?

Praktický nácvik postupu první pomoci, který je nezbytný k tomu, abyste ji mohli také reálně použít – pouze teorie opravdu nestačí.

Důležité informace a kontakty, které Vám mohou přijít vhod v případě, že se Vašemu dítěti stane nehoda.

Podíváme se na nejčastější možné úrazy a nehody u dětí, jako jsou otravy, popáleniny, pády, zlomeniny, dušení a vdechnutí, krvácení a mnoho dalšího.

Mimo nové zkušenosti a vědomosti si odnesete také větší sebevědomí a jistotu v sama sebe, že pokud se něco stane, nebudete jen pozorovatel, ale budete umět skutečně poskytnout první pomoc a kdo ví, třeba i zachránit život.

Nejdůležitější je si to ZKUSIT, aneb proč je praktická část tak důležitá a pouze teorie nestačí.

Téma první pomoci u dětí je velmi obsáhlé a součástí tohoto kurzu je také důležitá praxe, při které budete mít možnost mnohokrát si sami vyzkoušet, jak a co dělat s Vaším dítětem v případě nebezpečné situace. K praxi budeme využívat speciální resuscitační figuríny, u kterých se naučíte nejlépe, jak na to. Při první pomoci u dětí platí více než kde jinde heslo „opakování dělá mistra“, proto je nejlepší zkusit si vše co nejvíce reálně a vlastníma rukama. Je žádoucí, abyste si postup co nejvíce zautomatizovali a naučili se reagovat v dané situaci rychle, správně a s jistotou, že Vás Vaše ruce nenechají ve štychu. Praktická část tohoto kurzu je pro Vás velkou výhodou oproti online kurzům na téma první pomoc, neboť co si člověk prakticky nevyzkouší, to mozek bohužel velmi rychle vytěsní. Pojďte do toho s námi a naučte se zábavnou a poutavou formou pomáhat druhým.

Kdo vás kurzem bude provázet?

Jmenuji se Dominika Tóthová a jsem kvalifikovaný pedagog s odborným vzděláním a více jak desetiletou praxí v oboru. Mám za sebou zkušenosti z táborů a ozdravných akcí, kde jsem se setkala s mnoha lehkými i vážnějšími úrazy. Jsem držitelkou osvědčení Zdravotník zotavovacích akcí. Absolvovala jsem kurz „První pomoc dítěti.“ Jsem zakladatelkou a provozovatelkou centra Domeček, kde vedu jak kurzy s dětmi a rodiči, tak semináře a kurzy pro dospělé.

Vyberte si verzi kurzu, která Vám vyhovuje

Verze „První pomoc naplno“ má celkem 6 hodin teorie a praxe rozdělených do dvou dnů. Každý den se spolu sejdeme na tři hodiny, budeme mít dostatek prostoru na zodpovězení Vašich dotazů, dáme prostor diskuzím a dopodrobna probereme všechny důležité informace týkající se bezpečnosti a zdraví ohrožujících stavů. Zejména ale budeme mít dostatečný prostor na praktické chvilky, kterých bude v obou dnech plno a budou skvěle doplňovat právě teoretickou část. Během dvou dnů pro Vás bude připraveno také drobné občerstvení, edukační materiály k praktickým chvilkám a pracovní listy s nejdůležitějšími informacemi z kurzu, které Vám zůstanou. Cena této kompletní verze je 2 200 korun.

Verze „První pomoc na pohodu“ je ideální pro vytížené rodiče, kteří chtějí kurz absolvovat z pohodlí domova, aby mohli být v případě potřeby svým dětem na blízku. Kurz probíhá formou online webináře (živě s lektorkou) ve večerních hodinách dva dny za sebou. Pro ty, kteří mají zájem, je po této části možné dohodnout termín pro osobní setkání a praktický nácvik na figurínách. Cena online verze je 1900 korun.