Milí rodiče,

cílem tohoto kurzu je seznámit Vás s nejdůležitějšími informacemi z hlediska bezpečnosti Vašich dětí. Ať už jde o základní postupy při méně závažných úrazech jako jsou odřeniny, drobné rány, teplota, vyražený dech apod., či o závažnější situace jako jsou například dušení, resuscitace, otravy, úrazy hlavy, popáleniny, a další.

V průběhu kurzu se budeme postupně seznamovat s nejběžnějšími situacemi, které Vás během soužití s miminkem či starším dítětem mohou potkat a prakticky si ukážeme, jak ve které situaci reagovat bez paniky a zmatku. Povíme si, jaká zranění je lepší konzultovat s lékařem, kdy volat záchrannou službu či jinou odbornou pomoc, a naopak ve kterých situacích si můžete poradit sami s tím, co máte doma. Ukážeme si, co by měla obsahovat lékárnička ve Vaší domácnosti a jaké kontakty se pro případ úrazů Vašich dětí hodí mít stále po ruce.

Co Vás v kurzu čeká:

❤️‍🩹 Praktický nácvik postupu prvni pomoci, který je nezbytný k tomu, abyste ji mohli také reálně použít – pouze teorie opravdu nestačí.

❤️‍🩹 Důležité informace a kontakty, které Vám mohou přijít vhod v případě, že se Vašemu dítěti stane nehoda.

❤️‍🩹Podíváme se na nejčastější možné úrazy a nehody u dětí, jako jsou otravy, popáleniny, pády, zlomeniny, dušení a vdechnutí, krvácení a mnoho dalšího.

❤️‍🩹Mimo nové zkušenosti a vědomosti si odnesete také větší sebevědomí a jistotu v sama sebe, že pokud se něco stane, nebudete jen pozorovatel, ale budete umět skutečně poskytnout první pomoc a kdo ví, třeba i zachránit život.

Nejdůležitější je si to ZKUSIT, aneb proč je praktická část tak důležitá a pouze teorie nestačí.

Téma první pomoci u dětí je velmi obsáhlé a součástí tohoto kurzu je také důležitá praxe, při které budete mít možnost mnohokrát si sami vyzkoušet, jak a co dělat s Vaším dítětem v případě nebezpečné situace. K praxi budeme využívat speciální resuscitační figuríny, u kterých se naučíte nejlépe, jak na to. Při první pomoci u dětí platí více než kde jinde heslo „opakování dělá mistra“, proto je nejlepší zkusit si vše co nejvíce reálně a vlastníma rukama. Je žádoucí, abyste si postup co nejvíce zautomatizovali a naučili se reagovat v dané situaci rychle, správně a s jistotou, že Vás Vaše ruce nenechají ve štychu. Praktická část tohoto kurzu je pro Vás velkou výhodou oproti online kurzům na téma první pomoc, neboť co si člověk prakticky nevyzkouší, to mozek bohužel velmi rychle vytěsní. Pojďte do toho s námi a naučte se zábavnou a poutavou formou pomáhat druhým.

Kdo Vás bude kurzem provázet:

Kurz je pod vedením lektorky Dominiky Tóthové, která prošla rekvalifikačním kurzem na pozici „Zdravotník zotavovacích akcí“ a absolvovala certifikované online školení na téma „První pomoc dítěti“. Mimo jiné má za sebou desetiletou praxi v mateřských školách, kde se jako pedagog setkala s nesčetně drobnými i více závažnými úrazy u dětí.

Nabízím Vám dvě verze kurzu, stačí si vybrat, která Vám vyhovuje více.

Verze „První pomoc naplno“ má celkem 6 hodin teorie a praxe rozdělených do dvou dnů. Každý den se spolu sejdeme na tři hodiny, budeme mít dostatek prostoru na zodpovězení Vašich dotazů, dáme prostor diskuzím a dopodrobna probereme všechny důležité informace týkající se bezpečnosti a zdraví ohrožujících stavů. Zejména ale budeme mít dostatečný prostor na praktické chvilky, kterých bude v obou dnech plno a budou skvěle doplňovat právě teoretickou část. Během dvou dnů pro Vás bude připraveno také drobné občerstvení, edukační materiály k praktickým chvilkám a pracovní listy s nejdůležitějšími informacemi z kurzu, které Vám zůstanou. Cena této kompletní verze je 2 200 korun.

Verze „První pomoc na pohodu“ je skvělou variantou pro ty z Vás, kteří se s námi nemůžete osobně zúčastnit celého kurzu, např. z důvodu zajištění hlídání pro děti. V této variantě Vám zašlu teoretickou část s těmi nejdůležitějšími informacemi mailem a můžete se s námi osobně zúčastnit pouze poloviny kurzu (tří hodin) věnované praktickému nácviku. Cena této verze je 1 700 korun.

Máte o kurz zájem? Vyberte si Váš termín a verzi kurzu.