Veselé muzikohraní

Hudba je nepostradatelným pomocníkem při výchově a vzdělávání dětí, jelikož především stimuluje dětský mozek. Napomáhá k rychlejšímu učení, soustředění a spolupráci. Spolu se zapojením pohybových aktivit navíc posiluje obratnost, koordinaci těla a rytmus. Kouzlo hudby láká každou věkovou skupinu a je také více než vhodné, aby se děti s hudbou seznamovaly od raného věku. Kurz je vhodný pro děti od 18ti měsíců do pěti let.

„Se synem jsme absolvovali kurz Muzikohraní. A jsem nadšená! Ještě jednou děkuji Dominice za velice příjemnou atmosféru, přátelský a profesionální přístup. Těšíme se, brzy na viděnou. Linda a Marcusek“

Na co se můžete v kurzu těšit?

Kurz Veselé muzikohraní probíhá s doprovodem na kytaru či hranou hudbou z CD a za použitím orffových nástrojů, které si děti mohou samostatně během lekcí vyzkoušet. Každou lekcí nás provází určité téma, např. v lese, u moře, vaření, zvířátka a další. Během kurzu se učíme spoustu lidových i méně známých písní a básniček, nechybí rytmická cvičení, dechová cvičení, hudebně pohybové hry, procvičování mluvidel a logopedická prevence, motorická cvičení a mnoho dalších aktivit.

Děti prostřednictvím kurzu objevují hudební svět, který je obklopuje, a učí se mu porozumět. Cílem tohoto kurzu je především rozvíjet kladný vztah k hudbě, pohybu, zpěvu, děti se rozvíjejí v oblasti rytmického cítění hrou na nástroje a podporou přirozené lidské tvořivosti. Na kurzu si děti vyzkouší nástroje jako jsou dřívka, činelky, tamburína, triangl, kastaněty, rubma koule, shakery, bubínky, xylofony, rolničky či trumpetky.

​​K tomu se děti a rodiče budou postupně seznamovat s lidovými i netradičními písněmi a říkadly, které si mohou společně opakovat kdykoliv je pohltí hudební nálada a domů dostávají přehledné listy s notami písní a říkadly, které jsme se na lekci naučili.

Kdo vás kurzem bude provázet?

Jmenuji se Dominika Tóthová a jsem kvalifikovaný pedagog s odborným vzděláním a více jak desetiletou praxí v oboru. Jsem lektorkou unikátních certifikovaných programů a držitelkou osvědčení Zdravotník zotavovacích akcí. Jsem zakladatelkou a provozovatelkou centra Domeček, kde vedu jak kurzy s dětmi a rodiči, tak semináře a kurzy pro dospělé.

Délka a cena kurzu

Kurz je rozdělen na tři bloky (A,B,C) po deseti lekcích. Každý blok probíhá vždy v jednom čtvrtletí a trvá 10 týdnů (září – listopad, leden – březen, duben – červen). Cena za každý započatý blok kurzu je 2 000 korun.

Do kurzu je možné přihlásit se vždy v jednom čtvrtletí – září, leden, březen.

Kurz je plný cvičení a pohybových aktivit, je tedy možné k němu čerpat příspěvek z fondu Prevence. Jak čerpat příspěvky na pohybové aktivity od vaší zdravotní pojišťovny?

VZP   ZPMV   ČPZP   OZP   VoZP